3 Ekim 2009 Cumartesi

Chrome omnibox nedir?

Google Chrome'da, Omnibox özellik tek bir alana tarayıcı penceresinin üst kısmında bir tarayıcının adres çubuğu ve arama kutusu birleştirir. Ayrıca web sitelerini yer imine ve geçerli web ilgili güvenlik bilgileri kullanabilirsiniz. Burada adres çubuğu kullanabilirsiniz tüm yolu vardır:

1. Web adresine git

Yazın URL web sayfası (örneğin http://www.chromefan.com.tr), ardından Git tuşuna veya tuşuna basınız ... çubuğunun sonunda simgesi düğmesini tıklayın.

Screenshot Krom Omnibox sayısı: web adresine git

2. Web Arama

Bir arama terimi girin ve bu varsayılan arama motoru şarkıları bir arama elde edersiniz:

Screenshot Krom Omnibox sayısı: Web Arama

3. Yer imi oluşturma

Eğer ilginç bir web sayfası rast gelmek, bir sonraki noktada tekrar istiyorsanız, tıklayın yıldız simgesini Krom star iconto bir yer imi oluşturabilirsiniz.

Screenshot Krom Omnibox sayısı: bir yer imi oluşturun

* Varsayılan olarak, yer imi en son kullanılan imi klasörüne yayımlandı. Klasör açılan menüyü kullanın nereye imini saklamak istediğiniz seçebilirsiniz.
Kaldır tıklayarak iminin ek Undo *.
* Eğer istediğiniz yer imi URL'sini değiştirmek için Düzenle'yi tıklatın. Diğer tıklatın imi eklemek kapatın.

4. Ara yer imleri ve tarih tarama

Her adres çubuğuna yazdığınızda, Google Chrome, otomatik tarama geçmişi arar ve size tarih o ne girdiğiniz eşleşen web siteleri gösterir. Adres çubuğu otomatik olarak size ilgili arama terimleri ve web sitesi önerileri gösterebilir.

5. Siz ön sayfası için güvenlik durumunu bakın

Geliştirilmiş arama işlevselliği değil nereye Omnibox güç, ancak biter. Ayrıca size güvenli web sitelerinde sörf biliyorum yardımcı olan bir araçtır. Örneğin, eğer bir web sitesi SSL güvenlik kullanarak güvenli ise, fark edeceksiniz girin bu güvenli bir web sitesi yeşil görünür gösterir "https". Eğer güvenlik ile bir problem, sen "kırmızı o aracılığıyla çizgiyle" https görürsünüz.

Screenshot of Chrome Omnibox: Go to web adress

Screenshot of Chrome Omnibox: Search the web

Screenshot of Chrome Omnibox: Create a bookmark

Screenshot of Chrome Omnibox: See the security status for the page you're on

1 yorum:

gökhan polat dedi ki...

Thanks you very much