3 Eylül 2008 Çarşamba

Özellikler: Yeni Sekme sayfası

Yeni bir sekme açtığınızda, Google Chrome, bu sekmeye yararlı bilgiler yükler. Tek bir tıklamayla en sık kullandığınız web kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Bir Yeni Sekme sayfası açmak için son sekmenin yanındaki + simgesini tıklayın.

En sık ziyaret ettiğiniz web siteleri için bağlantılar

Herkesin düzenli olarak ziyaret ettiği bazı web siteleri vardır. Yeni Sekme sayfası, bu tür web sayfaları için otomatik olarak küçük resimler ve bağlantılar içerir. Tarayıcınıza kaydedilen tarama geçmişinin tamamını görmek için sayfanın sonundaki Tam geçmişi göster bağlantısını tıklayın.

en çok ziyaret edilen küçük resimleri

Bir web sitesini sağ tıklayarak o web sitesini yeni bir sekmede, yeni bir pencerede veya gizli modda açma seçeneklerine erişebilirsiniz.

Yeni kapatılan sekmeler

Yeni kapattığınız sekmelerin bağlantıları, bu sekmeleri yanlışlıkla kapatmış olabileceğiniz için saklanır.

yeni kapatılan sekmeler

Yeni kaydedilen web siteleri

Kolay erişim için sayfada en son oluşturulan yer imleri görünür.

son yer imleri

Sık kullandığınız arama motorları

Chrome, İnternet'e göz atarken karşılaştığınız arama motorlarının listesini kaydeder. Sık sık kullandığınız arama motorlarının arama kutuları, kolay erişim için sayfada otomatik olarak görünür. Bu arama motorlarının web sitelerini doğrudan bu sayfadan ziyaret edebilirsiniz. Chrome tarafından kaydedilen arama motoru seçeneklerinizi düzenlemek için Yönet bağlantısını tıklayın.

arama motorları

klavye kısayolu Ctrl+T kısayolunu kullanarak da Yeni Sekme sayfasını sayfasını hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Hiç yorum yok: